Léčivá síla záporných iontů a infračervených paprsků

Co jsou to ionty a kde se vzaly?

Ionty jsou částice s kladným či záporným elektrickým nábojem. Procentuální zastoupení a počet kladných a záporných iontů se v místě a čase mění. Ionty najdeme pouze v čistém vzduchu. Vznikají neustále ve vzduchu, který dýcháme, rychlostí 10 až 20 iontů na krychlový centimetr každou sekundu. V jednom krychlovém centimetru čistého venkovního vzduchu se nachází 200 až 500 iontů, v případě pokojového vzduchu je to 100 až 200 iontů. Optimální množství záporných iontů pro naše zdraví je 400 až 1000 na krychlový centimetr vzduchu. Mnoho odborníků je toho názoru, že naše zdraví závisí na množství a kvalitě iontů ve vzduchu, který dýcháme. Celosvětově známý profesor A.D. Moore z Michiganské univerzity tvrdí: „Dokážeme-li ovlivnit množství iontů v našem každodenním životě, bude to mít pozitivní vliv na naše zdraví.“

Role záporných iontů při zlepšování našeho zdraví:

Záporný iont je významným zdrojem energie lidského těla. Záporné ionty rovněž hrají zásadní roli ve funkci všech buněk našeho organismu. Množství záporných iontů v buňce i vně buněčné stěny je pro její funkci kritické. Dodáme-li záporné ionty, dojde k otevření kanálů v buněčných stěnách a vyloučení toxinů a absorpci kyslíku a živin, tj. k vytvoření nových zdravých buněk. Nedostatek záporných iontů v buňkách má naopak negativní vliv na příjem živin a vylučování odpadních látek. To může vést k anémii, alergiím, bolesti ramen a zad, revmatismu, neuralgii, zácpě, gastritidě, žloutence, chorobám ledvin, nevyrovnanému autonomnímu nervovému systému, nespavosti apod.

Jak nás ionty činí zdravějšími?

Čištěním krve

Podle japonského odborníka Dr. Tanaky zvyšuje dodání záporných iontů (zvané negativní ionizace) množství záporných iontů vápníku a sodíku v krvi, což vede k pročištění krve zvýšením její zásaditosti.

Oživováním buněk

Při zvýšení množství záporných iontů se aktivuje funkce buněk. Látková výměna zrychlí jejich funkci, buňka plně přijímá výživu a dochází k vyloučení odpadních látek. Zlepšuje se metabolismus a celková funkce buněk se postupně oživuje.

Vylepšením imunitního systému těla

Jak se zvyšuje počet záporných iontů, zvyšuje se také množství gama globulinu v krvi, díky čemuž je krev bohatá na proteiny protilátky.

Řízením funkce autonomního nervového systému

Dr. Tanaka zjistil, že záporné ionty ovlivňují rovnováhu mezi funkcemi inzulínu a nadledvinek v autonomním nervovém systému. To vede k silné odolnosti vůči chorobám.

Negativní vliv oblečení ze syntetických materiálů:

Syntetické látky snižují množství záporných iontů v těle, jejich nošení má za následek vylučování vápníku z krve a tedy zvýšení její acidity. Mnoho odborníků je toho názoru, že příčinou nárůstu počtu výskytů diabetu může být nadužívání syntetických materiálů – jejich nošení způsobuje pokles hladiny záporných iontů a zvýšení množství glukózy v krvi. Za normálních okolností dokáže tělo regulovat hladinu cukru, když však tato regulace nefunguje, může se množství cukru abnormálně zvýšit či snížit, což má za následek mnohé symptomy. Nošení syntetických materiálů také abnormálně snižuje množství vitamínu C v krevním séru.

Souvislost mezi zápornými ionty a spánkem:

Náš spánkový cyklus je tvořen čtyřmi úrovněmi hloubky spánku. Tyto se během 7-8 hodin spánku čtyřikrát až pětkrát opakují. Jelikož je naše tělo schopno absorbovat záporné ionty pouze z 15-20%, je optimální být jejich působení vystaven právě po dobu 7 až 8 hodin. Např. vzduch, který dýcháme, má hustotu 1000 záporných iontů na krychlový centimetr, z čehož absorbujeme pouze 150-200. Proto byla vyvinuta metoda RichWay Biomat pro léčbu infračerveným zářením a zápornými ionty, která vašemu tělu pomáhá přijímat záporné ionty během spánku. Po osmi hodinách vystavení záporným iontům se probudíte odpočatí a svěží.

Dr. Takada z Univerzity Toho je odborníkem na léčbu zápornými ionty. Během výzkumu fenoménu ionizace zjistil, že působení záporných iontů má pozitivní vliv na fyziologickou funkci organismu.

Co jsou dlouhé infračervené paprsky?

Ze zkušeností jsme zjistili, že dlouhovlnné infračervené paprsky jsou přínosné. Nerozuměli jsme však principům dlouhovlnných infračervených paprsků. Používání ohřívacích lahví pro úlevu od bolesti nebo sauny pro léčbu nachlazení jsou příklady použití dlouhovlnných infračervených paprsků. Infračervené paprsky jsou součástí světelného spektra hned za vlnami červené barvy. Jde o elektromagnetické vlnění v podobě světla o vlnové délce 0,761 až 1,000 mikronů. Dlouhovlnné infračervené paprsky jsou nejvýhodnějšími z infračervených paprsků. Dokáží proniknout hluboko do těla, a tak jej zahřát zevnitř a stimulovat jej. Když infračervené světlo pronikne do těla, způsobí vibrace mezi molekulami, což zvýší jejich vnitřní energii. To je právě pocit tepla, který vnímáme při používání matrace Richway Biomat. Dlouhé infračervené paprsky proniknou 14-15 centimetrů do organismu, a tak jejich léčivá síla může působit na svaly, buňky, cévy, žlázy, orgány a nervy hluboko v těle. To pomáhá detoxikaci organismu do hloubky.

Výhody terapie pomocí dlouhých infračervených paprsků a záporných iontů:

 • Pomáhají vylučování toxinů na molekulární úrovni, včetně oxidu uhličitého
 • Dodávají energii a vitalitu
 • Omezují záněty
 • Posilují imunitní systém
 • Zlepšují mikrocirkulaci krve
 • Stimulují aktivitu enzymů
 • Zlepšují lymfatický oběh
 • Přispívají k rovnováze pH v organismu
 • Ulevují od bolesti a stresu
 • Zlepšují kvalitu spánku
 • Pomáhají dosáhnout hluboké relaxace
 • Ulevují od bolestí kloubů
 • Podporují zažívání
 • Podporují funkci mozku
 • Posilují kardiovaskulární systém

Fáze působení

Když začnete používat matraci Biomat, pocítíte změny v důsledku započatého procesu hojení. Zpočátku můžete pociťovat mírné zhoršení symptomů. Jedná se o přirozenou součást procesu, nemusíte se obávat.

Výzkum ukázal, že dlouhovlnné infračervené záření v rozmezí 40 až 50°C oslabuje a ničí rakovinné buňky, aniž by poškodilo buňky okolní. Ukázalo se, že 95% běžných maligních nádorů při teplotě 43°C odumírá.

Dlouhovlnné infračervené záření je rovněž přínosné při léčbě mrtvice a následné paralýzy. Také napomáhá funkci lymfatických žláz, při demenci, nízkém krevním tlaku, hypertenzi, revmatismu, menopauze a potížích souvisejících se stresem.

Závěr

Po mnoha letech výzkumů a testování se zjistilo a prokázalo, že léčba dlouhovlnným infračerveným zářením a zápornými ionty je prospěšná našemu zdraví. Mnoho chorob bylo jejich denním užíváním vyléčeno, nebo došlo k významné úlevě od příznaků.

Zapojení matrace Biomat do léčby znamená účinnou dodávku dlouhých infračervených paprsků a záporných iontů.

Matrace Richway Biomat je léčebné zařízení kategorie II. schválené U.S. Food and Drug Administration (FDA), které mohou využívat lékaři i jednotlivci.

BioMat SPA Salón

 • Kompletně vybaven našimi produkty
 • Nabízíme několik finančních programů
 • Kontakt na e-mailu info@richwayeu.com

Platba

PayPal, Visa, Mastercard, American Express, Discover Network

Kontakt

ALFIDA s.r.o.
J. A. Komenského 692
250 88 Čelákovice

Jednatel - Ing. Aleš Rikl
Telefon: +420 777 892 225
E-mail: info@richwayeu.com

Back to Top